Bower & Wilkins

Rynek producentów sprzętu audio jest niezwykle bogaty w potężne firmy, które konkurują ze sobą właściwie w każdej płaszczyźnie. O zaufanie klientów walczą dzięki takim czynnikom jak cena produkowanych sprzętów, jakość odtwarzanego dźwięku, czy też nowoczesność, często objawiając się technologią pozwalającą na bezprzewodowe działanie urządzeń.

Jedną z ważniejszych firm jest Bower & Wilkins. To brytyjska firma, która znana jest głównie że świetnych jakościowo głośników.

Została założona przez Johna Bowera w Worthing w 1966 roku. Siedziba uznanej marki nie zmieniła się do dziś i wciąż ulokowana jest w tym samym angielskim mieście.

To, co wyróżnia firmę na tle pozostałych, to właśnie zdecydowane postawienie na głośniki i kolumny, które imponują zarówno jakością i głębią odgrywanych dźwięków, jak i często futurystycznym kształtami, które przypadną do kształtu kolekcjonerom dbającym o wystrój swojego domu. Ciekawym pod tym względem produktem jest bez wątpienia model kolumny 803 D3.

Swoją konstrukcją w pewien sposób przypomina… gaśnicę. Jednocześnie jest to sprzęt bardzo drogi, ale tutaj decyduje już jednak jakość dźwięku – tego typu kolumny od Bower & Wilkins można nabyć za „skromne” 40 tysięcy złotych.

Firma z Wielkiej Brytanii stara się także wpasować w trend bezprzewodowych systemów audio, stąd też takie produkty jak Zeppelin Wireless. głośniki bluetooth mogą pracować praktycznie ze wszystkimi popularnymi urządzeniami wyposażonymi w funkcję bluetooth.

To właśnie w dużej mierze dzięki trafianiu w gusta konsumentów, Bower & Wilkins zdobyła tak dużą popularność wśród producentów audio..

wolniartysci.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.