Zrób swój własny głośnik

Głośnik to sprzęt, który w dużej mierze decyduje o jakości dźwięków, czy to w kolumnach, czy też w telefonie. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy jesteśmy fanami muzyki, wrażliwymi na dźwięki, a przy okazji entuzjastami profesjonalnych sprzętów tego typu. W takich sytuacjach szczególnie bolesne jest słuchanie muzyki ze smartfona, gdzie praca głośnika praktycznie nigdy nie idzie w parze z oczekiwaniami audiofilów.

Jednak jeszcze nie wszystko stracone i jest dla Was szansa – wystarczy zrobić własny głośnik, co zazwyczaj jest znacznie prostsze, niż się nam wydaje i wcale nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy też umiejętności. Do jego stworzona wystarczą w zasadzie same podstawowe rzeczy, które możemy znaleźć w domu bez specjalnych zakupów. Na początku jednak, jeśli tylko mamy taką możliwość, warto przetestować, na jakiej zasadzie działają specjalnie przeznaczone dla smartfonów głośniki zewnętrzne.

Dobrze ustawić go w zamierzonym przez nas miejscu i przeanalizować jego pracę. Czego potrzebujemy, aby przygotować głośniczek? Trochę silikonu i wkręty, a przydałaby się także piłka do drewna. Do tego śrubokręt i płyta wiórkowa lub sklejka.

Na płycie rysujemy i odmierzamy linie, za pomocą mierniczych przyrządów. Tak przygotowane wycinamy jest za pomocą piłki, a następnie łączymy w całość za pomocą wkrętów. Dodatkowo przy tworzeniu głośników mogą przydać się także mata wygłuszająca, diody ledowe czy też tulejką plastikową, która będzie odpowiadać za natężenie bassu.

Przygotowanie takiego głośnika nie powinno zająć nam więcej niż 3 godziny..

wolniartysci.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.