Gramofony klasyczne

Gramofony robiły niesamowity szał głównie w latach 60-tych czy 70-tych, kiedy to prym w światowej muzyce wiedli The Beatles czy Pink Floydzi. Kojarzą się z manualną obsługą, drewnianą obudową i wysokiej jak na ówczesne czasy jakością dźwięku.

Minęło kilkadziesiąt lat, a winyle dalej są bardzo popularne, przy czym przy obecnej modzie na retro style, pożądane i produkowane są także gramofony na starą modłę. Przykładem takiego gramofonu może być model firmy Roadstar TTR-630WD.

Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak sprzęt sprzed pół wieku, to jednocześnie posiada funkcje, które w tamtych czasach nawet się nie śniły. Drewniana obudowa skrywa radio, którego możemy słuchać w dowolnej chwili, a także przycisk autostopu.

Dzięki czemu jest to idealna propozycja czy też pomysł na prezent dla osób, które lubią winylowe dźwięki i klasyczny wygląd gramofonów, jednocześnie doceniając ich bardziej nowoczesne funkcje niż samodzielne ustawianie igły gramofonowej. Kolejna ciekawa propozycja dla miłośników gramofonów, które przynajmniej z wyglądu przypominają swoje początki, to Camry CR 1111.

Jeśli chodzi o funkcje, to jest on jeszcze znacznie bardziej nowoczesny od poprzednika. Proponuje nam takie bajery jak odtwarzanie płyt CD czy plików muzycznych z USB, a jednocześnie możemy go obsługiwać za pomocą pilota.

Jednak wyglądem doskonale wpisuje się w styl retro. W dzisiejszych czasach często rolę, jaką pełnią gramofony, to rola dekoracyjną, a w tym klasyczne, drewniane sprzęty w stylu retro nie mają sobie równych.

Dlatego też ich ponowna ekspansja na rynku sprzętów muzycznych..

wolniartysci.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.